wyploty z wikliny papierowej - Klub Kobiet Aktywnych - pod patronatem Lokalnej Fundacji Filantropijnej Projekt

Wyploty z wikliny papierowej - styczeń 2013
Klub Kobiet Aktywnych Kwidzyn

Ognisko na Miłosnej - czerwiec 2012 - Klub Kobiet Aktywnych - akcja Lokalnej Fundacji Filantropijnej Projekt

Ognisko na Miłosnej - czerwiec 2012
Klub Kobiet Aktywnych Kwidzyn

Klub kobiet aktywnych - Lokalna Fundacja Filantropijna Projekt

Szukamy nowych dróg rozwoju – intelektualnego, zawodowego, hobbistycznego. Rozwijamy zdolności, poznajemy nowe umiejętności, między innymi plastyczne, literackie, kulinarne, sportowe, taneczne, czy też biznesowe.

Klub Kobiet Aktywnych w Kwidzynie

Od kilku już lat spotykamy się raz, albo dwa razy w miesiącu. Jesteśmy kobietami, które w większości mają spore doświadczenie życiowe. Patrzymy z podobnej perspektywy na cały otaczający nas świat. Nie stajemy w miejscu, nie okopujemy się na raz zajętych stanowiskach, na których każda z nas się znalazła. Z każdym rokiem młodniejemy.

Szukamy nowych dróg rozwoju – intelektualnego, zawodowego, hobbistycznego. Chcemy się spotykać, by wspólnie sobie pomagać, dzielić się swoimi doświadczeniami. Rozwijamy zdolności, poznajemy nowe umiejętności, między innymi plastyczne, literackie, kulinarne, sportowe, taneczne, czy też biznesowe. I to nie koniec, wciąż jesteśmy ciekawe nowych wrażeń.

„Cóż – powiedzą niektóre panie – bardzo bym chciała przyjść, ale nie mam czasu.”

Jak to? Praca i rodzina przygwoździły je do siebie tak bardzo, że nie dają odetchnąć?

Nie znajdą już czasu na własny rozwój?

Poświęcają się dla rodziny?

Skoro tymczasem mąż ma czas, by godzinami łowić ryby, wuj, by grać w karty, kuzyn, by obejrzeć kolejny mecz, panie nie mogą mieć własnych zainteresowań?

Nie ma się co oszukiwać. To już nie społeczeństwo narzuca kobietom taką rolę, to panie wciąż ją sobie narzucają. Jeżeli jednak już rozpuściłyśmy rodzinę do granic (męża i dzieci), to jak to odkręcić?

To nie takie straszne, reszta rodziny ucieszy się, że mamy własne pasje. Domowych prac każdy może się nauczyć, to umiejętności podstawowe, do których i tak wszyscy powinniśmy być przygotowywani od maleńkości.

Tymczasem kobieta wyjdzie nareszcie „z garów”, pójdzie do fryzjera, na spacer, na spotkanie Klubu Kobiet Aktywnych, przeczyta nową książkę, lub wyjedzie na wycieczkę. Wypięknieje, poprawi sobie nastrój, dostrzeże nowe horyzonty. Ci, co ostatnio nie dostrzegali swoich żon i matek, doznają olśnienia.

Nie myślcie drogie panie, że w domu wszystko musi być pod waszą kontrolą. Dajcie pole do popisu również płci przeciwnej, niechże się także rozwija w pracach domowych. Ale na tym nie koniec. Niechże panowie prócz „garów” również pójdą do fryzjera, przeczytają książkę i wyjadą z wami na wycieczkę.

A jeżeli przy okazji wydziergają sweterek, wytną wycinankę, napiszą wiersz, namalują obraz, nauczą się nowego tańca, czy też zdobędą nowy zawód, nic im się nie stanie.

Wszechstronny rozwój jest potrzebna nam wszystkim i nie wykręcajmy się nawałem obowiązków, wiekiem, brakiem zdolności. Bądźmy aktywni panie i panowie!

Główne cele klubu kobiet aktywnych w Kwidzynie

Główne cele naszego klubu to:
- Pobudzanie twórczej aktywności.
- Rozwój wszelakich zainteresowań.
- Dzielenie się z innymi swoimi doświadczeniami i umiejętnościami.
- Integracja.

Podczas naszych spotkań prezentujemy własne pasje.  Uczymy się robić ciekawe zdjęcia, dzielimy się doświadczeniami w zakresie urządzania ogrodów, dyskutujemy na temat literatury i sztuki, dokumentujemy kroniki rodzinne, poznajemy różne techniki dekorowania (z masy solnej, metodą decoupage’u, sutaszu, filcowania, orgiami, wycinanek, z  papierowej wikliny), poznajemy tradycje świąteczne, sposoby czerpania papieru, relaksujemy się tańcem, zdobywamy ciekawe informacje z zakresu farmacji i kosmetologii, ćwiczymy zdolności aktorskie.

Organizujemy imprezy, najczęściej w plenerze (rajdy techniką nordic walking, pieczenie kiełbasek przy ognisku, przejażdżki bryczką , rzucanie wianków na wodę w Noc Świętojańską).

Korzystając z nabytych umiejętności robimy kartki świąteczne, stroiki, exlibrisy, koszyczki, zabawki i mnóstwo innych rzeczy.

Agnieszka Korol